Составить 10 предложений в прошедшем времени по английскому,ПОЖАЛУЙСТАА❤️

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yesterday it was cloudy windy weather. 2. I didn't like swimming in 7. 3. I was ill too weeks ago. 4. I was in Spain 5 times. 5. I got to bed at 2 yesterday, 6. I didn't get my umbrella two days ago. 7. It was a good joke. 8. You have a big influence on him . 9. It was summer 12 days ago. 10. I was 12 year ago