Составить 3 предложения Present Progressive,составить 3 предложения Present Perfect

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Perfect  1. They have helped children this week . 2.Tom has watered flowers.  3. Ann and her mum  seen to film.                  Present Progressive  1.I am working now. 2. Tim is playing the game at the moment. 3. Cecilua  is going house  now.