Составить 5 предложений о своем будущем на завтра,на следующий недели и т.д.(present continius) английский

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to change my timetable tomorrow. I am going to meet my siblings next week. I am going to read poems next month. I am going to visit a museum of sculptures next year. I am going to buy notebooks tomorrow.