Составить 5 вопросительных предложений в Past simple. Do (my) homework. Go shopping. Clean(my)room. Make(my)bed. Do the washing up.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did you go shopping her? Did she make bed her? И так же еще 3 предложения
Гость
did you do my he did you go shng why did you clean my room when did you make bed did you do washing up