Составить 6 Вопросов к предложению( Общий вопрос,специальный,прямой,альтернативный,хвостик,отрицательный.) Wolf seldom lives alone

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Does wolf seldom live alone? 2.How often does wolf live alone? 3.Who often lives alone? 4.Does wolf or fox seldom live alone? 5.Wold seldom lives alone,doesn't he? 6.Doesn't wolf seldom live alone?
Гость
Is wolf seldom live alone ? Why is wolf seldom live alone ? Who seldom lives at home? Is wolf seldom live alone,or they living by themselves? Wolf seldom lives alone,isn't it? Why isn't wolf live alone?