Составить 7 предложений на английском языке что я делаю когда болею! Помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Drink a cup of milk every half an hour. 2.Don`t drink coffee or tea. 3.Take some garlic and cook,it in chicken stock. 4.Cut slices of meat,put pepper on them around your throat with a cloth. 5.Drink warm milk with honey. 6.Drink a lot of water or warm tea 7.Take some aspirin