Составить из данных слов предложения утвердительные,отрицательные,вопросительные 1) she/in/Gardiff/was? 2) playend/we/sports/in summer 3)did/we/not/plau/in summer/board games 4)what games/you/did/play/in summer?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Was she in Gardiff? 2)We played sports in summer. 3)Did not we play board games in summer? 4)What games did you play in summer?