Составить как можно больше сочетаний. conversation, juice, money, school, computer, card birthday, telephone, saturday, story, job, adventure, apple, pocket, uniform, game, christmas, cake

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
school game, apple cake, school uniform, computer game, apple juice, adventure story, pocket money, Christmas Saturday