Составить небольшую историю на тему Хеллоун с глаголами в прошедшем времени (не о?

Составить небольшую историю на тему Хеллоун с глаголами в прошедшем времени (не о??язательно всеми):drank,made,found,spent,left,kept,came,ate,went
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In this year l had fun with my friend. We spent a lot of time together . On helloin we made some decoratios in my room. We bought lots of sweets.Also in supermarket we found many delishios drinks. Then we came in my house , after that we danced drunk cola ate pizza and had fun.