Составить  несколько предложение с словами such good friends,so tired,such bad weather,such a lot of homework,so angry ,so often,such good friends,such a big mistake,so easily,so happy

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She has such good friends. I am so tired. Tomorrow willbe such bad weather. We have such a lot of homework. This Granny is so angry. I eat cakes so often. Oh,it is very big mistake. I am so happy. It is so easily to do.