Составить общие вопросы 1. Мы живем в маленьком городе 2. собаки спят 3. зонт был сломан

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We live in small town.—Do we live in small town? 2. Dogs sleep.—Do dogs sleep? 3. Umbrella was broken.—Was umbrella broken?
Гость
1. We live in small town.—Do we live in small town? 2. Dogs sleep.—Do dogs sleep? 3. Umbrella was broken .— Was umbrella broken