Составить пердложения со словами walk, live, cry, visit, stop, study, play, try, drop, wash.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
walk- I walk every day live-I live with my family cry-I cry when I'm sad visit-I visit my grandparents at the weekend stop-I helped stop a boy who was running down the hall study-I study English play-I play games with your friends try- Try this delicious wash- I help my dad wash the car