Составить предложение в нужном порядке 1 .duck,sing,A,can't.2.dogs,run,Can?3.isn't,Ann's,black,cat.4.a,funny,She,rabbit,got,has.5.his,clock,Is,big?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A duck can`t sing. Can dogs run? Ann`s cat isn`t black. She has got a funny rabbit. Is his clock big?
Гость
1. A duck can't sing. 2.Can dog run? 3. Ann's isn't black cat 4.She has  got a funny  rabbit   5.Is his clock  big?