Составить предложения на английском языке со словом: восток,ломать,резать,сухой,п

Составить предложения на английском языке со словом: восток,ломать,резать,сухой,потрясающий,экзотическое место,дикие,огромный,толкнуть, ананас,красивый,никто,чудесный,древний,исследовать,найти
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The East is an intricate matter. First we break it, cut it into pieces and dry. That gives us a stunning effect which makes our house an exotic place with wild, huge monsters. He pushed a pineapple to me which was a beautiful act which was noticed by nobody but me. And I felt wonderful as in old times when we explored the desert to find gold.