Составить предложения используя следующие слова 1.are,a,of,making, lot,you,noise 2.coming,is,to,it,rain 3.your,getting,English, is,better 4.get up,7 o'clock, every, I,at,morning

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. You are making a lot of noise. 2. It is coming to rain. 3. Your English is getting better. 4. I get up at 7 o`clock every morning.