Составить предложения из слов  I, we 'she/he ,you ,they.    Со словом will  ride,play,make,swim,dive.              A bike , in the river,badminton,snowballs,hockey,a snowman.              Next summer, next winter

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Next summer I will ride a bike. Next summer we will swim in the river. She will not play badminton next winter. He will not make a snowman next winter. You will play hockey next winter. They will play snowballs next winter. I will dive in the river next summer.