Составить предложения расставив слова в правильном порядке  1.with/go/should/your friend/you 2.should/you/ dark houses/be/of/cautious 3.a houseor a flat/you/go into/shouldn't 4.think/should/about//you/your/safety

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.You should go with your friend 2. You should  be cautious of dark houses  3. You shouldn't    go into a house or a flat 4.You  should   think  about  your safety