Составить предложения со словами liked,asked,showed, listened, passed,looked, named, happened.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I liked to milk. I asked to him I showed I listened you
Гость
2 years ago I liked eating pizza. He asked me about my holiday. I showed her my new laptop. She listened rock musik when she was younger. I passed all my exams last year. My dress looked pretty. That book named ''Harry Porter''. That accident happened 10 years ago.