Составить предложения со словами Loved learned chekted opened used attended imagined looked helped started turned noticed discovered

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I loved her My uncle learned to play computer games she opened the window I used to do my homework He attempted to much attention to this situation She imagined, how poor she can be He looked deeply in her eyes my mother helped me today I started to do sport We turned over the page Dad noticed me to do homework Scientists discovered new ways of life