Составить предложения со словами something someone somebody anythink anybody noone everythink

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
someone somebody noone
Гость
There are a lot of things on the table.You muct choose something.  You'll find someone to go to Paris. You should invite somebody to your party. There isn't anything to do. She didn't have anybody close to her . It's a wonder no one hurt. Money isn't everything .