Составить предложения со словами забывать, нуждаться, верить, стоить, принадлежать, значить, предпочитать, осозновать, казаться,помнить по Английский
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I 'll try to forget this accident. I need your help. I believe you will visit her. It costs too much, so I can't afford me this computer.This book belongs to my grandpa. This thing means a lot for me. I prefer this film. I realise that she was right.it seems to me that he will not come .He remembers everything from his childhood.