Составить предложения в presnt simple из слов like,love,want, understand, hear, see, notice, feel, remember, recognize, wish, know, forget, seem, believe, hate

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like apples I love my parents I want to take a shower I understand you I hear them talking I see her after school every day I notice all the changes I feel your love I remember numbers and texts very fast I recognize what I've seen I wish you all the best They know it She can't forget Friday They seem to be happy He believes in miracles I hate Mondays