Составить Разделительный, Специальный и Общий вопрос. In most Britisn schools students wear a school uniform.
Ответ(ы) на вопрос:
In most British schools students wear a school uniform. In most British schools students wear a school uniform, don't they? Разделительный Where do students wear a school uniform? Специальный Do students in most British schools wear a school uniform? Общий