Составить свои предложения с выделенным словами во временах:1)Pr.continuous2)pr.simple3)pr.perfect4)past simple5)past perfect6)past continuousи предложение отрицание и вопросительное

Составить свои предложения с выделенным словами во временах: 1)Pr.continuous 2)pr.simple 3)pr.perfect 4)past simple 5)past perfect 6)past continuous и предложение отрицание и вопросительное
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am writing the letter now. I watch TV every evening. My father has been to the USA. I drank coke at the cafe yesterday. When I came home, my mother had cooked supper. I was playing computer games. I don't go to school every Sunday. Do you think about me?