Составить текст на английском языке как я помогаю маме по дому хожу после уроков в бассейн вожусь с сестрои играю с ней даю 99б

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My mother works a lot. She comes home very tired. I love her and I help her. I clean my room. I wash the dishes after dinner. Sometimes I go shopping to buy bread and milk. On Sundays I help my mother to cook.
Гость
My mom have a lot of work.She is very tired. I usually help my mom. I like help my mom I help my mama cook clean house.with my mom working is funny because I am next to my mom. I love my mother