Составить вопросы по одному для каждого предложения ниже: 1) I am going to visit friends. 2) The members of my family are going to play sport. 3) I am going to the theatre. 4) The members o

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are you going to visit friends? Are the members of your family going to play sport?Are you going to the theatre.Do you members...