Составьте 10 предложения с should и shouldn't как в тесте с вприантами вопросов и укажите пож правильные ответы. Зарание большое спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If you've got a pet, you should feed him You should do your homework You sholdn't spend much time in front of yur tv or computer Your should spen much time outdoors You should be good boy You should listen your mom You shouldn't smoke You shouldn't drink alcohol You shouldn't be pessemistic  You shouldn't eat bad food