Составьте 2 предложения со словом "court" в активном залоге и 2 предложения с этим же словом в пассивном залоге в любом времени
Ответ(ы) на вопрос:
All judges work in the High Court. They wanted to transfer the case to another court. An appeal for damages was filed to the court by him. A witness in court is obligated to tell the truth.