Составьте 4-6 предложений на татарском на тему "я свободное время с пользой провожу"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мин ойдя хярвакыт  жыештырам Мин ойдя энигя хям этигя булышырга яратам Мин дяресляр эзерляргя  я кызыклы китапны укырга ошыйм Кайвакыт мин буш вакытны файдалы уткяряргя  ошыймяскя хям  шуна куря кайвакыт мин буш вакытны файдасыз уткярям