Составьте 5 предложений на англ.яз., с настоящим длительным временем

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Sally is doing her homework at the moment. 2) What are you doing right now? 3) The doctor is conducting an operation now. 4) Dad and me are fishing now. 5) You are watching TV. 6) You are learning English now. 7) I am not standing. Я составила 7 предложений. можете выбрать понравившиеся пять