Составьте 5 предложений со словами: Myself,yourself,himself,herself,itself. И 5 предложений со словами: Ourselves,yourselves,themselves. Заранее ОГРОМНОЕ СПАСИБО!!!)))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I always get up and wash myself.You must do your homework yourself.The little child tries to ride a bike himself.TheThe work itself is not very difficult. We have done it ourselves.Help yourselves to some cakes. They always prepare their dinner themselves.