Составьте 5 типов вопросов к предложению: Land law is a fascinating and challenging subject for land is vital for human life

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Land law is a fascinating and challenging subject for "land is vital for human life",isnt it? 2.Is Land law  a fascinating and challenging subject for "land is vital for human life"? 3.Is Land law  or property law is a fascinating and challenging subject for "land is vital for human life"? 4.What is a fascinating and challenging subject for "land is vital for human life"? 5.What is Land law a fascinating and challenging subject for?