Составьте 9 предложений Past Simple в вопросительной, отрицательной и положительной форме

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I saw you yesterday He walked down the street I noticed my brother at the school  Did you wash your car? Did he go to the school?  Did she write a poem?  I didn't find my keys  My mother didn't help me with my homework I didn't play comuter games yesterday