Составьте 9 предложений с модальными глаголами can, must, may. (Вопросительное, восклицательное, повествовательное)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i can speak english very well. can you give me your pen for a minute? i can't belive this! it was a UFO! People must take care of nature. we must spend this summer excellent! must we read all story till tomorrow? may be i will go with you to this camp you may go everywhere you want!-shouted mom angrily. May I help you?