Составьте диалог на английском языке про витамины. Ну например где есть витамин А? где его можно получить? Что ты знаешь о витаминах? 16 реплик всего.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hi, Jack! -Hi, Leo! - I read a book about vitamins yesterday! - Wow, so, what's new did you understand? - Oh, I realised, I have to eat more carrot! - Really? Why? - Carrot contains vitamin А, which helps with eyes! And protects from infections. - It is unbelievable! Maybe your eyes will be cured, and you will never need glasses anymore!!! - Yes, I hope! - Did you read something about else vitamins? - Yes, I read about vitamin C. - And where we can find it? - Oh, we can find it in many fruits, for example in orange, or lemon. - How it helps? - It makes your immunity strong! - Give me, please, your book for reading, I want to know about vitamins too! It is too helpful! - Sure!