Составьте из следующих слов вопросительные предложения и переведите. person - you - ever - gave - a - seen - famous? do - much - sandals - cost - how - these? crying - you - has - noise - heard? pizza - been - you cooking - lon...

Составьте из следующих слов вопросительные предложения и переведите. person - you - ever - gave - a - seen - famous? do - much - sandals - cost - how - these? crying - you - has - noise - heard? pizza - been - you cooking - long - this - how - have?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Have you ever seen a famous person? How much cost these sandals? Has you heard crying noise? How long have been you cooking this pizza?
Гость
Have you ever seen a famous person? (Чи ти бачив коли-небудь відому людину?) How much do these sandals cost? (Скільки коштують ці босоніжки?) Have you heard a crying noise? (Чи ти чув звуки плачу?) Hiw long have you been cooking this pizza? (Скільки часу ти готуєш цю піцу?)