Составьте пожалуйста 5-6 простых предлодений на английском на тему день святого валентинина,по плану 1) что делают люди в этот праздник 2) в честь кого этот праздник

Составьте пожалуйста 5-6 простых предлодений на английском на тему день святого валентинина,по плану 1) что делают люди в этот праздник 2) в ч есть кого этот праздник
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The st. Valentine Day is a big holiday. Every year a lot of people give loving cards to people that they love. Some of them write on cards that they fell in love. On this day we can also tell our friends and relatives "I velou you". St. Valentine day is a day. when you can find your second half. All in All, don`t forget about this holiday!!!