Составьте пожалуйста предложения (отрицание, общий вопрос и т.д.,всего 7 вопросов из предложений: 1. I heard it 2 days ago. 2. She is listening to music now. 3. They often listen to music.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Отрицание: 1.I have not heard 2 days ago. 2.She's not listening to music now. 3.They don't often listen to music. Специальный вопрос: 1.When I'm not heard? 2.Why is she listening to music now? 3.How often they listen to music?