Составьте предложения 1) what,in,form,you,are,? 2) in,I,the,form,am,fifth,. 3) do,like,studying,you,school,at,? 4) I,a,of,lot,subjects,have,new,. 5) study,language,I,foreign,one,English,. ПОМОГИТЕ ПЛИИЗ!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.In what form are you? 2.I am in the fifth form. 3.Do you like studying at school? 4.I have a lot of new subjects.
Гость
1) What are you form in? 2) I am in fifth form 3) Do you like studying at school? 4) I have a lot of new subjects 5) l study one foreing language - English (не уверена)