Составьте предложения и расположите слова в нужном порядке. Помните про заглавную букву в начале предложения. 1. he, big, is. 2. I, from, am, Britain. 3. you, Welsh, are? 4. like, would, you, and, cakes, sweets? 5. think, I, ar...

Составьте предложения и расположите слова в нужном порядке. Помните про заглавную букву в начале предложения. 1. he, big, is. 2. I, from, am, Britain. 3. you, Welsh, are? 4. like, would, you, and, cakes, sweets? 5. think, I, are, they, clever.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He is big 2. I am from Britain 3. Are you Welsh? 4. Would you like cakes and sweets? 5. I think they are clever
Гость
He is big I am from Britain Are you Welsh Would you like cakes and sweets I think they are clever