Составте предложения используя сравнительную степень прилагательных: ПРИМЕР: Horse/big/dog-A horse is bigger than a dog. 1. English/easy/German-............ 2.Sam/tall/John-................... 3. Your ring/beautiful/mine-.........

Составте предложения используя сравнительную степень прилагательных: ПРИМЕР: Horse/big/dog-A horse is bigger than a dog. 1. English/easy/German-............ 2.Sam/tall/John-................... 3. Your ring/beautiful/mine-................ СРОЧНО!!!!!!!!!! 13 БАЛЛОВ!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
English is easier than German Sam is taller than John Your ring is more beautiful than mine
Гость
English is easier than german Sam is taller than John Your ring is more beautiful than mine