Составьте предложения с ответом ✅ положительный ответ ✖ отрицательный 1 Amy/talk/?/✖ 2 My Mum and Dad/sit/on the beach/?/✖ 3 We/have/dinner/?/ ✅ 4 My Grandma and Grandpa/visit/the zoo/?/ ✅

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Amy can't talk. My mum and dad aren't sitting on the beach. We are having dinner. My Grandma and Grandpa are visiting the zoo.