Составьте предложения со словами ак-кара,салкын-кайнар,әдәплә-әдәпсез,йомшак-каты.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Минем өчен эни ак төсле футболка сатып алды. Эти үзенә кара төсле штан сатып алды. Бу елгада су бик салкын. Кастрюльда су бик кайнар. Алия бик әдәпле кыз. Айнур әдәпсез малай. Әбием миңа бик йомшак сөлге бирде. Бу алма бәрәнге кебек каты