Составьте предложения в правильном порядке: 1. plays / on / football / he / mondays 2. Brazil / in / lives / he 3. live / trees / in / Monkeys 4. plants / Rhinos / eat 5. A / likes / cat / milk Ребят, очень срочно!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He plays football on monday he lives in Brazil Monkeys live in trees Plants eat Rhinos Cat likes a milk
Гость
1. He plays football on Monday's. 2. He lives in Brazil. 3. Monkeys live in trees. 4. Rhinos eat plants. 5. A cat likes milk