Составьте предложения в прошедшем времени, расставив данные слова в нужном порядке? 1. ago / I / two / him / days /met. 2. 2011 / to Paris / My parents / in / went. 3. born / He / the eighteenth / in / was / century. 4. night ...

Составьте предложения в прошедшем времени, расставив данные слова в нужном порядке? 1. ago / I / two / him / days /met. 2. 2011 / to Paris / My parents / in / went. 3. born / He / the eighteenth / in / was / century. 4. night / I / last / went out. 5. days / arrived / She / ago / ten. 6. in / famous / was / the nineties / His father
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I meet him two days ago. 2. My parents went to Paris in 2011. 3. He was born in the eighteenth century. 4. I went out last night. 5. She arrived ten days ago. 6. His father was famous in the ninty.