Составьте рассказ по картинкам. К каждой картинке 2-3 предложения. (на английском)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Tom, Andy and Joel are good swimmers.They come to the swimming race. 2 They jump to the water.They begin to swim.Andy is the first in the water when they were swimming. 3 I think Tom can't swim.Joel is good swimmer.And Andy is the best swimmer. 4 But Tom swims faster than Joel. He swims better than Andy. 5.Tom wins swimming races.He is winner.