Составьте текст по английскому языку про ураган или шторм или цунами только на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tsunami is a huge wave which can bring a great damage to countries. It can even destroy a whole city, and leave in ruins lots of buildings. Mostly the island countries are damaged by tsunamies. Tsunami is really dangerous natural fenomenon.