Составте вопросы из данных слов 1.morning\ you\ time\ get\ up\ what\ in\ the\ did? 2.dinner\ night\ have\ what\ last\ you\ for\ did? 3.did\ train\ last\ you\ by\ when\ travel? 4.do\ what\ Sunday\ you\ last\ did? 5.did\ summer\ ...

Составте вопросы из данных слов 1.morning\ you\ time\ get\ up\ what\ in\ the\ did? 2.dinner\ night\ have\ what\ last\ you\ for\ did? 3.did\ train\ last\ you\ by\ when\ travel? 4.do\ what\ Sunday\ you\ last\ did? 5.did\ summer\ go\ where\ last\ you? 6.visit\ you\ art gallery\ an\ last\ did\ when? 7.travel\ on\ you\ how\ work\ did\ to\ Monday? ПОМОГИТЕ ПЖ(
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) What time did you get up in the morning? 2) What did you have for last nigh dinner? 3) When did you travel by train? 4)What did you do last Sunday? 5) Where did you go last summer? 6) When did you visit last an art gallery? 7) How did you travel to work on Monday?
Гость
 1. What time did you get up in the morning? 2. What did you have for dinner last night? 3. When did you travel by train last? 4. What did you do last Sunday? 5. Where did you go last summer? 6. When did you visit an art gallery last? 7. How did you travel to work on Monday?