Составы предложения из слов1)play, puzzles,didn't, Becky, yesterday.2)my, tomorrow,I, ride, will, bike.3)got, grandma, My, two, letters,yesterday.4)were, the, country, summer, in, They, last.

Составы предложения из слов 1)play, puzzles,didn't, Becky, yesterday. 2)my, tomorrow,I, ride, will, bike. 3)got, grandma, My, two, letters,yesterday. 4)were, the, country, summer, in, They, last.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Backy didn't play puzzles yeasterday. 2) I will ride my bike tomorrow. 3) My grandma got two letters yeasterday. 4) They were in the country last summer.