Соствьте вопрос по английскому языку используя предложения no,the monkey isn't flying. It's climbi

Соствьте вопрос по английскому языку используя предложения no,the monkey isn't flying. It's climbing, yes the parrots are flying, No, the kangaroos aren't sleeping. They're eating, No, the zebra isn't eating. It's running.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is the monkey flying? Are the parrots flying? Are the kagaroos sleeping? Is the zebra eating?